STRONA GŁÓWNA O PROJEKCIE REGULAMIN PLAN DZIAŁAŃ TERMINARZ NAGRODY POMOCE FAQ WYNIKI KONTAKT  
1 2345

07.05.2019

MAPA POMOLOGICZNA

Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w dodatkowym etapie konkursu "Tradycyjny Sad", czyli w tworzeniu MAPY POMOLOGICZNEJ.

Zadaniem uczestników dodatkowego etapu będzie odnalezienie starych drzew (sprzed 1960 roku) tradycyjnych odmian drzew owocowych i zgłoszenie ich na tej stronie internetowej. Aby ułatwić zespołom konkursowym zgłaszanie drzew do mapy pomologicznej przygotowaliśmy krótką instrukcję jak wypełnić formularz. Zawarte w niej informacje prowadzą uczniów i nauczycieli krok po kroku przez proces uzupełniania mapy:

INSTRUKCJA MAPY POMOLOGICZNEJ.PDF

Stworzenie Pomologicznej Mapy Polski ma na celu zlokalizowanie historycznych odmian drzew owocowych. Stanowią one cenne źródło genów roślin sadowniczych. Celem działania jest ich odnalezienie i rozmnożenie zanim znikną z mapy Polski. Jest to zadanie bardzo ważne i pilne, ponieważ stare drzewa tradycyjnych odmian drzew często stanowią ostatnią ostoję odmiany sprowadzonej w dawnych czasach w dane rejony.

 

Udział w tworzeniu Mapy Pomologicznej nie jest obowiązkowy, jest to zadanie dodatkowe. Wykonanie zadań Etapu III punktowane jest oddzielnie. Przewidziane zostały również oddzielne nagrody, o które warto zawalczyć!

29.04.2019

WYSŁALIŚMY TABLICZKI

W najbliższych dniach wszystkie zespoły konkursowe, które dostały grant na założenie mini sadu otrzymają od nas specjalną tabliczkę informującą o uczestnictwie w projekcie "Tradycyjny Sad".

 

Będziemy wdzięczni za umieszczenie jej w widocznym miejscu obok posadzonych drzewek. W tabliczce zostały już nawiercone otwory, aby ułatwić Państwu jej montaż. Zalecamy przymocowanie jej do palika wspierającego drzewko, do samodzielnego palika wbitego w ziemię obok drzewek lub na ogrodzeniu (jeśli sad został ogrodzony). Zdjęcia przymocowanej tabliczki powinny zostać załączone do sprawozdania z realizacji zakładania mini sadu.

 

Tabliczki zostały wysłane do szkół kurierem i powinny dotrzeć do Państwa w najbiższych dniach. Jeśli jednak nadal paczka nie dotarła prosimy o kontakt z koordynatorem:

 

Aleksandra Koper

aleksandra.koper@fundacjabos.pl

tel. 515 114 603

 


 
LOGIN:
HASŁO:

  |     | |   |     |