UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
STRONA GŁÓWNA O PROJEKCIE REGULAMIN PLAN DZIAŁAŃ TERMINARZ NAGRODY POMOCE FAQ WYNIKI KONTAKT  
1 23456

01.07.2019

OSTATNICH 7 DNI NA PRZESYŁANIE RAPORTU Z ETAPU II

Na raport z realizacji zadań drugiego etapu czekamy do niedzieli, czyli 7 lipca 2019 r.

 

Za każdy dzień opóźnienia naliczane jest 5 punktów karnych do ostatecznej oceny za raport, liczone od 1 lipca 2019 r.

 

Przypominamy, że obowiązkiem każdego zespołu, który dostał grant jest przesłanie raportu z II etapu. Pamiętajcie, że raporty tworzą uczniowie ( INSTRUKACJA DLA UCZNIÓW ), a nauczyciel  przesyła raport do oceny ( INSTRUKACJA DLA NAUCZYCIELA )

 

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (507 006 579) lub mailowy (tradycyjnysad@fundacjabos.pl).

 

05.06.2019

MAPA POMOLOGICZNA - TEŻ DLA NOWYCH UCZESTNIKÓW

W trzecim etapie konkursu TRADYCYJNY SAD mogą wziąć udział również szkoły, które nie uczestniczyły w dotychczasowych działaniach projektu.

Wystarczy zarejestrować szkołę do konkursu i do 30 września 2019 r. zgłosić poprzez tę stronę stare drzewa tradycyjnych odmian jabłoni, grusz, śliw, wiśni czy czereśni. 

 

Przypominamy, że zadaniem uczestników etapu MAPA POMOLOGICZNA jest odnalezienie starych drzew (sprzed 1960 roku) tradycyjnych odmian drzew owocowych i zgłoszenie ich na tej stronie internetowej.  Aby ułatwić zespołom konkursowym zgłaszanie drzew do mapy pomologicznej przygotowaliśmy krótką instrukcję jak wypełnić formularz. Zawarte w niej informacje prowadzą uczniów i nauczycieli krok po kroku przez proces uzupełniania mapy:

INSTRUKCJA MAPY POMOLOGICZNEJ.PDF

Stworzenie Pomologicznej Mapy Polski ma na celu zlokalizowanie historycznych odmian drzew owocowych. Stanowią one cenne źródło genów roślin sadowniczych. Celem działania jest ich odnalezienie i rozmnożenie zanim znikną z mapy Polski. Jest to zadanie bardzo ważne i pilne, ponieważ stare drzewa tradycyjnych odmian drzew często stanowią ostatnią ostoję odmiany sprowadzonej w dawnych czasach w dane rejony. 

 

Dla najlepszych zespołów przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, o które warto zawalczyć!  

 


 
LOGIN:
HASŁO:

  |     | |   |     |